Які фарфорові статуетки цінуються

Які фарфорові статуетки цінуються

02.06.2022
0

Старовинні фарфорові статуетки цінуються не тільки звичайними людьми, а й колекціонерами. Шанувальникам красивих і витончених речей необхідно дивитися на дуже популярні фігурки. Тому, якщо ви тільки початківець колекціонер і хочете знати які порцелянові статуетки цінуються вам буде дуже корисна і одночасно цікава наша стаття.

Фарфорові статуетки СРСР

Під час Радянського Союзу вироби з порцеляни були дуже популярні. Тепер на ринку також можна знайти багато цікавих товарів з СРСР.

"Оленка і братик Іванушка"

Чудова фігурка була створена майстром під враженням від однойменної казки. На ній зображена сестриця Оленка, що сидить поруч з братиком Иванушкой, який вже перетворився в козеня. Фігурка виглядає вишукано і неймовірно красиво.

"Лошадь"

Ця фігурка була зроблена в Німеччині в другій половині минулого століття. Ця масивна фігурка буде чудовим доповненням до будь-якої колекції.

"Людина з дияволом грає в карти".

Статуетка була виконана учнем одного з кращих орловських скульпторів. Фігурка виглядає дуже красиво і дуже вишукано. Будь-яка деталь цієї скульптури опрацьована до дуже дрібних тонкощів. Вона зроблена в стилі "класика".

Дану роботу радянських фахівців можна назвати справжнім витвором мистецтва.
 

"Господиня Мідної гори"

Статуетки з порцеляни із зображенням основного героя однієї з дуже відомих російських казок випускалися на багатьох заводах. Дуже популярними були фігурки, які виконані в Дулево. В основному, ця велична краса зображується з власними безцінними дарами. Дуже часто Господиня Мідної гори "одягнена" в зелені або сині сукні з візерунком червоного кольору.

"Солоха і священнослужитель".

Статуетки, які зображують популярних героїв з казки, були зроблені на Дмитрівському фарфоровому заводі. Збережені фігурки можуть красиво оформити навіть дуже прекрасний інтер'єр.

"Тихі зорі".

Статуетка була зроблена на Дулевському фарфоровому заводі. Його автор - А. Брейцька. Скульптура представляє 2-ух основних героїв цієї історії. Кожен з них продуманий до дуже дрібних деталей.

"Піонервожата з зайцем".

Статуетка, яка зображує дівчинку з зайцем, була зроблена на Дмитрівському фарфоровому заводі в 1960-х роках. Його автор-скульптор Артамонова. Статуетка має маленький розмір, але одночасно виглядає дуже чудово і вишукано.

"Колекція".

Скульптури з даної серії були виставлені в ЛФЗ в середині минулого століття. Вони були створені автором N. Данко і присвячений відкриттю сільськогосподарської виставки, яка проходила в Москві в 1939 році. Кожна фігурка з даної серії зображує дівчину, яка тримає в руках овочі або фрукти.

"Гуска з гусятами".

Фігурка, зроблена в середині минулого століття на Дулевском фарфоровому заводі, також відома під назвою "гусяча біда". На ній показані дві великі птахи і пару невеликих гусей.

Найдорожчі порцелянові статуетки СРСР

Рідкісні фігурки, випущені Ломоносовським порцеляновим заводом в 1920-х і 1930-х роках, користуються високою популярністю у колекціонерів. Вони випустили самим мінімальним тиражем, тому добре цінуються колекціонерами.

Інтелект коня. Дана робота була створена Наталією Данько. За власне життя скульптор виконала понад 300 незвичайних робіт. Але конкретно цей став одним з найбільш популярних. Статуетка зображує 2-ух чоловіків на конях, що дивляться вдалину. Скульптура виконана до дуже дрібних деталей і прикрашена безліччю витончених дрібниць.

"Готовий до оборони".

Ця скульптура була створена в 1918 році. Його автором також вважається Наталія Данько. На ньому намальовані фігури звичайних і мужніх робітників, готових будувати світле майбутнє і захищати власних рідних.

"Спортсменки". 

Порцелянова чорнильниця виставлена в музеї Імператорського фарфорового заводу. На ній показані два молодих спортсмена в простому одязі.

Необхідно звернути увагу і на інші радянські фігурки, які цінуються на світовому ринку не менше, ніж італійські, німецькі або китайські вироби.

"Вільна жінка Сходу".

Ця скульптура зображує красиву східну жінку, яка читає газету. Він був створений на початку минулого століття і присвячений першому з'їзду східних народів. Статуетка з порцеляни також відома під назвою "Турецька жінка". Колись він був користується великою популярністю в СРСР. Фігурка випустили в самих різних кольорах.

Необхідно відзначити скульптуру, яка зображує портрет Зінов'єва на газеті, яку читає дівчинка. Після здійснення цієї революції вони спробували усунути всі такі ж фігурки. Але кілька з них все ж збереглися. Зараз вони вважаються досить рідкісними. Одна з подібних фігурок була продана за десятки тисяч фунтів.

"Закохані".

Ця фігурка роботи Костянтина Сомова випустили в 1921 році. У той час фігурки були виконані в тематиці соціалістичного реалізму. Тому ця фігурка дуже виділялася на тлі інших. Вона була випущена на державному порцеляновому заводі.

"Червоне і біле"

Мега - популярний серед колекціонерів рідкісний порцеляновий агітаційний набір шахів, що зображує боротьбу між червоними і білими пішаками на шахівниці. Вони виглядають презентабельно і мають велике історичне значення. Червоні (є і білі) фігури представляють представників робочих і селянських сил. Чорний уособлює полеглий монарший режим. Автором фігурок, відмінно характеризують минулий період, вважається Наталія Данько.

"Дівчина з яблуками".

Фігурка, виконана в 1927 році, була зроблена Леонідом Яковичем Хортицьким. На ній зображена красива тендітна дівчина, яка тримає в руках кошик з яблуками. Аналогічну фігурку можна помітити в колекції порцеляни в Ермітажі.

Ця фігурка вважається однією з найбільш дорогих і рідкісних в світі.

"Коваль і колхозниця".

Як видно з назви, фігурка також вважається прикладом агітаційного фарфору. У ньому зображені двоє дітей, які з молодого віку готові до важкої роботи. Скульптура була виконана талановитим радянським художником-майстром Катериною Якимівською.

Як дізнатися, чи справжній антикваріат?

Придбати справжню, колекційну порцелянову статуетку також важко, як і фігурки зі срібла, металу або мармуру. В ході вибору варто звернути власну увагу на кілька деталей.

  • Зовнішній вид фігурки. Якщо людина цікавиться виробами з порцеляни, йому достатньо пари хвилин, щоб помітити, що перед ним підробка. Ці фігурки виглядають естетично і привабливо до дуже дрібних деталей. Недорогі підробки створюються шляхом простої і кілька недбалої фарбування.
  • Розмір статуетки. Ще один момент, на який необхідно звернути увагу, - це вага і розмір статуетки. Досить часто копії трохи менше незвичайних виробів. Плюс до цього, вони можуть бути легше, ніж незвичайні статуетки з порцеляни.
  • Знаходяться знизу характеристики. Перевірка дна також допоможе відрізнити справжню фігурку від дешевої підробки. Подивіться уважно на його форму, наявність слідів, товщину осколка.
  • Розфарбування. У більшості випадків автори підробок повторюють більшість деталей, відмінних для оригіналу. Але одночасно статуетки мають дещо інший колір. Тому необхідно подивитися на колір фігурки, а ще на особливості зображення.
  • Марка заводу. Це одна з досить значних деталей, на яку необхідно звернути увагу під час вибору фігурки. Перед тим як придбати вподобану фігурку, потрібно вивчити, як виглядав штамб в конкретний період існування рослини. Зробивши це, ви повинні порівняти малюнок на зображенні з малюнком знизу малюнка. Необхідно виділити, що в більшості випадків стигма може абсолютно бути відсутнім.
  • Підібраний стиль. Купуючи твір, створене знаменитим майстром, потрібно завчасно вивчити стиль, в якому створені інші його роботи. Це допоможе вам краще зрозуміти, на які відмінні деталі необхідно звернути увагу і не прогадати при придбанні.
  • Ціна продукту. Ціна теж грає рішучу роль. Якщо він занадто невисокий, це може говорити про те, що продається фігурка - підробка. Дійсно, досить часто шахраї намагаються продати подібні статуетки якомога швидше, щоб отримати за них хоч якісь гроші.

Якщо існує можливість, краще подивитися на порцелянові статуетки СРСР на власні очі. Це дасть можливість вам розглянути всі деталі виробу і помітити будь-які недоліки. Перед тим як придбати нову фігурку для власної колекції, необхідно зайти в лавки антикваріату і подивитися на рідкісні екземпляри, щоб зрозуміти, наскільки оригінальні фігурки від знаменитих виробників. Незвичайні фігурки, які випущені за часів СРСР, будуть чудовим доповненням до вашої порцелянової колекції. В Україні на олх порцелянові статуетки зараз можна купити, вибір сьогодні дуже великий, але ми Вам радимо дуже уважно ставитися до покупки, так як існує дуже багато шарлатанів.

Reviews 0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
Captcha