Тигри і все що вони символізують

Тигри і все що вони символізують

29.01.2023
0

Тигрів шанують по всьому світу за власну силу і лютість. Від команд і талісманів брендів до народних казок та ідіом - могутній тигр заявляє про себе в культурах у всьому світі. У цій статті ми обговоримо наявні деякі з дуже захопливих історій та ідей, які пов'язані з могутнім тигром, а також роль цієї смугастої тварини як духовного провідника та натхненника. Якщо ви вивчаєте міфологію тигра або вас просто приваблює цей хижак, читайте далі, щоб дізнатися все про тигра і його роль у культурах усього світу!

Інтернет магазин Podaroktut.com.ua пропонує замовити і купити фігурки і статуетки "тигр". Натискайте на посилання щоб перейти в каталог

У нашому магазині:

 • Широкий каталог.
 • Доступні ціни.
 • Доставка по Києву, Київській області та всій Україні.
 • Самостійне вивезення.
 • Гарантії якості.
 • Детальна консультація фахівця щодо товару, який Вас цікавить.
 • Є знижки постійним покупцям.

Тигри - найбільші представники сімейства фелід, або сімейства котячих. Знамениті власною силою і мисливською майстерністю, тигри в усьому світі викликають асоціації з силою, лютістю і смертоносною зосередженістю. Хоча в багатьох регіонах тигри нечасто ведуть полювання на людей заради прожитку, в регіоні Сундарбанс в Індії та Бангладеш тигри ведуть полювання на людей настільки постійно, що там є наділи землі, по яких Дуже небезпечно ступати людським ногам. Таким чином, тигри можуть становити небезпеку, страх або хижацтво. 

У певних регіонах тигри можуть бути людожерами. Скромна істина полягає в тому, що люди становлять набагато серйознішу небезпеку для таких грандіозних кішок, ніж навпаки. За наявними даними, тигр набагато частіше зустрічається в неволі, ніж у власній дикій обстановці проживання. За наявними даними, сьогодні в природі налічується всього 4 500 тигрів. Таким чином, тигри можуть уособлювати збереження природи, зникаючі види або боротьбу за екологію. Вони також можуть символізувати ніжну красу зникаючої дикої природи. 

Оскільки тигри такі люті й дикі, їх часто пов'язують із вогняними особистостями типу "петарда". Тигри також можуть представляти небезпечні або нестійкі ситуації. "Зловити тигра за хвіст" - це ідіома, що відноситься до непередбачуваної та аварійної ситуації. Вона активно застосовується в контексті несподіваного потрапляння в складне становище. 

У певних частинах світу тигри пов'язані з найрізноманітнішими божествами та релігійними практиками. Завдяки цьому тигр може розглядатися як символ сакральності або ритуалу. 

Смуги тигра застосовуються для маскування цієї тварини, коли вона пробирається через високі трави. Хоча його колір оранж виділяється на тлі людських очей, більшість його жертв сприймають цей помаранчевий відтінок як такий, що його неможливо відрізнити від зеленого. Навіть для цих тварин, як ми, які бачать колір оранж чітко, смуги тигра розбивають його силует і дають йому змогу зникнути в листі джунглів. Завдяки цьому тигри можуть уособлювати приховану небезпеку, непомічені або забуті речі, завзятість або таємницю. 

Символіка тигра в корінних американців

Справжніх тигрів в Америці не існує. Але є великі кішки, завдяки гірському леву або пумі, які дуже популярні по всій Америці. Ці звірі - найбільші кішки Північної і Південної Америки, крім ягуара, який живе в обмежених районах Північної Америки, але зустрічається на великих територіях Центральної і Південної Америки. Хоча ні пума, ні ягуар не вважаються тиграми, ці великі кішки - найкраще джерело для розуміння значення тигра в контексті корінних американців.

У багатьох культурах корінних американців пуми вважаються символами нещастя, чаклунства або небезпеки. Іноді вважається, що крик пуми вважається передвісником смерті для тих, хто його чує. Незважаючи на це, багато інших культур корінних американців пов'язують пуму з цілющою медициною, лідерством, силою і багатством. У певних племенах пума навіть вважається солідною твариною клану. Для народу пуебло пума - це вартовий напрямку, який асоціюється з північчю. 

Східна символіка тигра

Тигри посідають особливе місце в китайській культурі, почасти завдяки тому, що їх вважають однією з тварин китайського зодіаку. Практично, 2022 рік був роком тигра!

Згідно з китайським переказом, тигр - третя тварина зодіаку, оскільки він займає місце у великих зодіакальних перегонах. Ці перегони проводилися між тваринами, щоб дізнатися їхні зодіакальні ролі. Бик був досить швидким, але щур хитромудро забрався йому на спину і, зістрибнувши з неї, викрав перше мереживо. Таким чином, щур, а потім бик передували тигру. Вважається, що люди зі знаком зодіаку тигр нахабні, напористі та впевнені в собі. 

У японській і китайській міфології тигр вважається царем звірів і може піднятися до цього становища, проживши 500 років. Згідно з міфом, якщо тигр прожив 500 років, він стає "Бякко" - міфічним тигром, смуги на лобі якого зображено у вигляді символу кандзі, що позначає слово "король". Бякко здатний наказувати вітрами і верховодити земними звірами. Згідно з деякими міфами, ця істота може існувати тільки в ті епохи, коли правлячий імператор справедливий і мудрий. 

Багато в чому в східній символіці тигр пов'язаний із силами природи, тим більше з вітром і погодою.

Християнська символіка тигра

Тигри не зустрічаються в Біблії, проте леви з'являються дуже часто. У більшості випадків християнської символіки леви зображуються в парі з ягнятами, щоб уявити божественний мир і гармонію, оскільки тільки в надприродних мирних умовах лев і ягня можуть жити між собою без страху, насильства або неприязні. 

У більшій частині Біблії леви застосовуються або як символи небезпеки чи ворогів Бога, або, навпаки, як символи Божої сили та здатності вдихнути силу у власних послідовників.

Кидання на поживу левам - популярний мотив, пов'язаний із християнським мучеництвом. Прикладом тому слугує історія про Даниїла і левів.

"Тоді повелів король, і привели Даниїла, і кинули його в лігво левів. І сказав король Даниїлу: Бог твій, якому ти регулярно служиш, звільнить тебе. І принесли камінь і поклали на гирлі рову, і король запечатав його своєю печаткою та печаткою власних володарів, щоб не перевернулася мета щодо Даниїла. І пішов король у палац власний, і провів ніч у пості, і музичних знарядь не приносили до нього, і сон його відійшов від нього. Тоді король встав із самого ранку і пішов швидко до лігва левів. І, прийшовши до лігва, він закричав плачевним голосом до Даниїла, і король заговорив і сказав Даниїлу: Даниїле, рабе Божий живий, чи може Бог твій, Якому ти регулярно служиш, врятувати тебе від левів? Тоді сказав Даниїл цареві: королю, живи навіки, Бог мій послав Ангела Свого, і затулив пащу левам, щоб вони не зачепили мене, бо як перед Ним я був невинний, так і перед тобою, короле, я не зробив жодного лиха".

- Даниїл 6:16-22 

Наступний уривок також викликає в пам'яті зв'язок між великими кішками і мучениками.

"Тож упокоріться під могутню руку Божу, щоб Він возвеличив вас у свій час: Покладіть на Нього всі турботи ваші, бо Він дбає про вас. Тверезіть, пильнуйте, бо ворог ваш диявол, як лев, що гарчить, ходить і шукає, кого поглинути; йому чиніть опір твердо у вірі, знаючи, що такі самі скорботи бувають і в братів ваших, які проживають у світі. Бог же всякої благодаті, що покликав нас у постійну славу Власну через Христа Ісуса, щойно ви трохи постраждали, зробить вас досконалими, затвердить, зміцнить, влаштує вас".

- 1 Петра 5:6-10

Кельтська символіка тигра

Тигри не відіграють особливої ролі в кельтському міфі або символізмі через те, що вони не зустрічаються в кельтському світі. Не зважаючи на це, термін "кельтський тигр" увійшов у розмовну мову в 90-х і на початку 2000-х років. Це пов'язано з економічним станом Ірландії в цей період. Ірландська економіка в цей період процвітала настільки, що сила і енергія тигра були приписані цій кельтській нації. 

Африканська символіка тигра

Знову ж таки, тигри не вважаються корінними жителями Африки, а тому не мають особливого значення в міфах і культурах цього регіону. Втім варто сказати, що інші великі кішки мають велике значення в багатьох африканських культурах.

Одне з багатьох єгипетських божеств, які пов'язані з сонцем, зображується у вигляді людиноподібної жінки з левовою головою. Сехмет, богиня сонця пустелі, пов'язана зі зціленням, захистом, силою і владою. Її вважають божественною левицею. 

Стародавній нубійський бог на ім'я Апедемак зображується у вигляді лева з трьома головами. Ця фігура вважається могутнім і смертельним богом війни. 

Тигр під час сну

 Сни про тигрів можуть уособлювати лідерство. Сон про тигра може означати амбіції або бажання на себе покласти більш активну роль у досягненні власних цілей. Сон про тигра - добрий знак людини, яка бажає відчувати себе господарем власного життя.

Сни про тигра можуть також уособлювати приховану небезпеку. Перед тим як вирішити, ретельно вивчіть ситуацію. За поспішними діями часто відразу ж слідує гіркий жаль. 

Зустрічі з тигром і ознаки

Зустріч із тигром, безсумнівно, дуже небезпечна. У природі тигрів необхідно уникати і залишати їх у спокої - заради вашого і їхнього блага. Але все ж таки, зустріч із тигром може уособлювати рух уперед. Тигри іноді вважаються символом прогресу або успіху.

Зустріч із тигром може бути нагадуванням про необхідність поважати власне місце у світі та пам'ятати, що обов'язково є хтось сильніший. Максимально відповідати новій ситуації з терпінням, смиренням і прагматизмом. 

Міфологія та фольклор про тигра

Вважається, що індуїстська богиня Дурга була створена трьома головними богами індуїстської міфології. Вважається, що вона була створена для того, щоб перемогти демона, якого не змогли усунути інші боги. Тому що вона була досить сильна, щоб зробити це, її іноді вважають найсильнішою, навіть сильнішою, ніж основні боги індуїстського канону. Дурга часто зображується у вигляді багаторукої жінки, яка тримає в руках різноманітну зброю і сидить верхи на спині дуже великого тигра. Цей тигр - її просте ТС або "вахана". 

Тигри виступають у більшості інших ролей в індуїстській міфології і пов'язані з багатьма з дуже могутніх і священних божеств цієї релігії. 

Духовна тварина тигр

Якщо ваша духовна тварина - тигр, то ви, найімовірніше, запекло вільна, вольова і здібна людина. Люди з твариною духу тигра - природжені лідери, проте більшість із них так люблять працювати поодинці, а не керувати групами. Духовна тварина тигр жадає контролю над власною територією.

Люди з тигром як духовною твариною хоробрі, але можуть здатися іншим акуратними, оскільки вважають за краще не поспішати і діяти в певний момент. Духовна тварина тигр терплячий, бо знає, що здатний домогтися всього, чого захоче, якщо йому дати час.

Тотемна тварина тигр

Тотемна тварина тигр пов'язана з таємницею. Люди з цією тотемною твариною вміють зберігати секрети і розуміють, що наймудріше, що можна сказати, - це дуже часто взагалі нічого не говорити. Тотемна тварина тигр тримає все в секреті, розкриваючи лише те, що абсолютно потрібно.

Через це люди, у яких тигр вважається твариною духу, можуть зазнавати труднощів для того, щоб підпускати до себе людей або встановлювати близькі зв'язки. Відмовитися від контролю важко, проте це може бути особливо необхідно для побудови значущих стосунків. 

Енергетична тварина тигр

Тварина сили тигр асоціюється з досягненнями та потенцією. Тигр упевнений у власних силах і не боїться невдач. Люди з тигром як твариною сили проходять через життєві труднощі з рішучістю в собі, що дає можливість їм вирішувати будь-які проблеми з чистою головою.

Завдяки власній силі та характеру тигр нечасто зазнає поразки. Коли життя вас підводить, застосовуйте цю тварину сили, щоб здійснити тріумф, який ви хочете випробувати. 

Значення татуювання тигра

 1. Татуювання тигра може мати релігійне або культурне значення, тим більше для вихідців з Індії або Далекого Сходу. Китайське татуювання тигра представляє роль цієї тварини в китайському зодіаку.
 2. Татуювання тигра часто означають силу, мужність, наполегливість або лідерство.
 3. Татуювання тигра може бути підібране як символ подолання конкретних складнощів.

Відкриття глибинного значення Тигра

Китайські символи тварин мають чудову силу в усіх культурах. Тому не варто дивуватися, що анімалістичні теми і мотиви зустрічаються на кожному квадратному дюймі багатої культури Китаю і надбання. Китайці - чудові філософи і спостерігачі. Тому вони розуміють глибокий сенс тварин і застосовують характеристики кожної істоти, щоб уявити лінії, які вони хотіли б застосовувати у своєму житті.

Китайські символи тварин слугують нагадуваннями, талісманами, ознаками та почуттями. Вони художньо зображуються на малюнках, вишиваються на одязі, красуються на будинках і формуються в скульптури по всьому Китаю як провісники багатства, удачі тощо.

Як і всі символи, вони можуть принести в наше життя багато хороших моментів. Розуміючи їх значення і впроваджуючи їх у власне життя, ми викликаємо бажаний аспект, який представляє кожен символ.

Тигр, як стародавній китайський тваринний символ, уособлює гідність, лютість, суворість, мужність і сам по собі вважається іньською енергетикою. Також це символ захисту, зображення тигра часто можна помітити на одязі або в домі, щоб ізолюватися від будь-якої подоби шкоди і гарантувати безпеку. У певних районах Китаю та Азії тигр вважається богом багатства. Виходячи з цього, Цай Шен Йе, китайський бог багатства, зображується сидячим на тигрі. Таке зображення означає перевагу нематеріальних сил і нашу здатність застосовувати силу тигра у власному житті.

Китайська тваринна символіка тигра

Китайський тваринний символізм тигра пов'язаний із (але не вичерпується):

Сила Енергія Королівська влада Захист Добродушність Освітлення Непередбачуваність У Китаї тигра вважають царем усіх звірів (не левом) і уособлює потужну енергію. Крім того, тигр асоціюється з Цай Шен Йе, китайським богом багатства, і цього бога зазвичай зображують сидячим на тигрі в азіатському мистецтві.

 • В азіатських переказах тигр вважається захисником мертвих, і його часто можна помітити на могилах як знак захисту, що гарантує спокій тим, хто пішов.
 • Тигри відносяться до енергії ян, а також вважаються сонячними тваринами, що асоціює їх із символами сонця, літа і вогню.
 • У давньокитайському міфі існує п'ять тигрів, які утримують баланс космічних сил і не дають хаосу обрушитися на Всесвіт.

Ці п'ять тигрів такі:

 • Білий тигр: правитель осіннього сезону і володар елементалів металу.
 • Чорний тигр: правитель зимового сезону і керуючий елементалями Води
 • Синій тигр: правитель весняного сезону і керуючий елементалями Землі
 • Червоний тигр: правитель літнього сезону і правитель елементалів Вогню
 • Жовтий тигр: верховний правитель цих усіх тигрів і символ Сонця

Висновок

У всьому світі тигр асоціюється з лютістю, силою і смертоносною точністю, це справді одна з найграндіозніших тварин, що викликають повагу, на землі. У цьому немає нічого дивного, що так багато культур знайшли значні ролі для цієї тварини у власних традиціях і системах вірувань. Про могутнього тигра можна розповісти набагато більше, але варто сказати, що людство черпало натхнення в королі кішок з давніх часів.

Reviews 0
Написати відгук
Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
Captcha