Пн-Пт з 10:00 до 20:00
Сб-Нд з 12:00 до 18:00

Коли Хеллоуїн в Україні

Коли Хеллоуїн в Україні

09.10.2021
0

Тим, хто задається питанням, коли Хеллоуїн 2021 року, присутні в магазинах відмінні прикраси і ліхтарі припускають, що до цього неформального свята все ближче і ближче. Ми перевіряємо, що таке Хеллоуїн, звідки він з'явився, коли і як він відзначається.

Що таке Хеллоуїн?

Давайте пояснимо, що таке Хеллоуїн. На просторіччі Хеллоуїн називають святом, проте насправді це звичай, що відзначається в багатьох країнах в останній вечір жовтня. Найбільш поширений в англомовних країнах: Великобританії, Ірландії та США. Його точне походження невідоме. Прототипом Хеллоуїна деякі відзначають в римському світі на честь богині садів, насіння і плодів – помпони. Однак найчастіше в якості джерела Хеллоуїна згадуються Кельтські свята закінчення врожаю і року і вітання зими: Самайн (на ірландських територіях), ніс Галан Гайаф (на валлійських територіях) або Блодмонат (на англосаксонських територіях). Згідно кельтським віруванням і ірландської міфології, це був час, коли відкривалися ворота в світ мертвих. Тоді горіли багаття, завданням яких було залучити духів добрих і одночасно відлякати злих духів.

В даний час Хеллоуїн, який, ймовірно, названий на честь англійського "All Hallows'e'en" ("All Hallows've"), що означає переддень Всіх Святих, - це можливість повеселитися, особливо для дітей і підлітків. Найбільш характерна розвага Хеллоуїна-це "гаманець або життя", коли діти ходять від дверей до дверей, просячи жителів про солодощі – той, хто не дарує їм цукерки, повинен рахуватися з витівкою. Діти та підлітки також відвідують так звані жахливі ферми, тобто простори, адаптовані таким чином, щоб нагадувати план фільму жахів. Для Хеллоуїна характерно також одягатися як монстри, примари або відьми. Крім того, дорослі з задоволенням беруть участь у тематичних заходах, організованих клубами та ресторанами, а телевізійні станції перевершують себе в марафонах жахів.

Хелловін в Україні

А чи відомо вам, відколи в Україні відзначається Хелловін? Так, відносно з недавнього часу. У Центральну і Східну Європу, а значить, і в Україну, цей звичай дійшов після падіння залізної завіси, і тому тільки в 90-і рр.минулого століття. Однак з кожним роком він набуває в нашій країні все більшої популярності. І хоча гра "гаманець або життя" не так популярна в стилі, як в США, костюми Хеллоуїна для самих маленьких з'являються в магазинах все частіше і частіше вже на початку жовтня. На виставках магазинів і торгових галерей, а також у вікнах квартир все більше і більше типових для Хеллоуїна прикрас, таких як видовбані гарбуза або ліхтарі. Мало хто сьогодні пам'ятає, що в слов'янській традиції в ніч з 31 жовтня на 1 листопада відзначалися язичницькі обряди дідів, пов'язані з поклонінням покійним.

З яких це пір Хеллоуїн в США?

І з яких це пір в США відзначається Хеллоуїн? Хоча багато хто з нас вважає, що цей звичай поширився по всьому світу саме зі Сполучених Штатів, правда безумовно відрізняється. Батьківщиною Хеллоуїна можна вважати Британські острови, хоча у Великобританії завдяки введенню протестантизму свято Всіх Святих було витіснене, і 31 жовтня там відзначається свято Реформації.  Традиції, пов'язані з Хеллоуїном, дуже добре збереглися в Ірландії, і саме звідти, завдяки ірландським мігрантам, вони дісталися до Сполучених Штатів в 40-х роках. XIX століття. Однак перший парад з нагоди Хеллоуїна в США відбувся тільки в 1920 році, в місті Анока (штат Міннесота), який 17 років по тому був оголошений світовою столицею Хеллоуїна. Звичай вкоренився в американській культурі занадто сильно, саме тут найбільш популярна гра в "гаманець або життя".

Хеллоуїн 2021: коли буде можливість повеселитися?

Вітрини магазинів дають нам зрозуміти, що наближається Хеллоуїн 2021 року. Коли він випадає в цьому році? Оскільки Дата Хеллоуїна постійна, то, як завжди, це буде 31 Жовтня. Цього року відзначається він в неділю, що цікаво, це буде неділя триває одну годину довше, ніж зазвичай, тому що саме 31 жовтня ми внесемо зміну часу з літнього на зимовий, переставляючи годинник з години в 3:00 на 2:00. Таким чином, ми отримаємо додаткову годину веселощів Хеллоуїна. І хоча Хеллоуїн насправді невинна забава, він як і раніше викликає багато суперечок і стикається з критикою з боку церковних кіл. Хеллоуїн, абсолютно несправедливо, асоціюється з культом Сатани, звідси і настільки сильне засудження його, особливо з боку представників Римо-Католицької церкви.

Рекомендовані товари
Reviews 0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
Captcha